Kıvılcım Ayşe Coşkun

Kıvılcım Ayşe Coşkun kimdir? Kıvılcım Ayşe Coşkun hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Kıvılcım Ayşe Coşkun şu anda Boston Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde doçent.

Kaliforniya Üniversitesi-San Diego’daki Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Bölümünden Sistem Enerji Verimliliği Laboratuvarı üyesi olarak doktorasını aldı. 2006 ve 2009 yılları arasında San Diego’daki Sun Microsystems’ta (şu anda Oracle şirketine dahil) çalıştı.

Araştırma alanları, bilgisayar ve mikroçip tasarım otomasyonu, bilgisayar mimarisi, ve gömülü sistemleri içeriyor. Özellikle enerji verimliliği ve sistemlerin ısınmasından kaynaklanan zorluklar üzerine odaklanıyor ve akıllı sistemler geliştiriyor. Mevcut projeleri, 3 boyutlu çip mimarilerinin modellenmesini ve yönetilmesini, sistem düzeyinde güç ve kaynak yönetimini, ve çok sayıda bilgisayardan oluşan veri merkezlerinin verimli şekilde yönetimini içeriyor.

Boston Üniversitesi’nde Bilgi ve Sistem Mühendisliği Merkezi (Center of Information Science and Engineering) üyesi. 2012-13 yıllarında Boston Üniversitesi’nde Hariri Bilgisayar Enstitüsü’nün Junior Üyesi (Junior Fellow) olarak seçildi. IEEE Transactions on Computer Aided Design (Bilgisayar Destekli Tasarım) bilimsel dergisinde yardımcı editörlük ve IEEE Tasarım Otomasyon Konseyinin (Council on Electronic Design Automation – CEDA) Yönetim Kurulu’nda görev yapıyor. 2017 yılında CEDA’nın genç araştırmacılara verdiği Ernest S. Kuh kariyer ödülüne layık görüldü.

Daha Fazla İçerik
Yaraya Alkollü İçki Dökmek Mikropları Gerçekten Öldürür mü?
Başa