HiraiZerdüş

HiraiZerdüş hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? doğum tarihi, gerçek adı ve burcu nedir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılının Ekim ayında dünyaya gelen HiraiZerdüş mahlası ile tanınan şair, yazar, şarkıcı ve besteci Hakan Bozdağ aslen Artvin, Şavşatlıdır. Şavşat’ta doğduğu belirtilen başarılı ismin çocukluk yılları ise, Artvin Arhavi’de geçmiştir.

3 yıl kadar İran’da Fars Eyaleti yönetiminde bulunan şehir Şiraz ve Suriye’nin Başkenti Şam’da fen ilmi görmüştür. Orada kendisine kutsal iyiliğe giden yol karanlıktan geçer anlamını taşıyan Hiraizerdüş uygun görmüş ve kullanmaya başlamıştır.

İbranice, Farsça, Kürtçe ve bunlara bağlı türeyen lehçelerde eserler yazan HiraiZerdüş, zaman zaman da okumaktadır, ilk kitabınnı Elya ismi ile çıkarmış ve okurseverlerle buluşturmuştur.

Maalesef hakkında medeni durumu, eğitimi, günümüzdeki yaşantısı gibi merak edilen sorular hakkında daha detaylı bilgilere ulaşılamamıştır. Sayfa en kısa sürede tekrar güncellenecektir.

Günümüz itibariyle resmi Instagram hesabında ki takipçi sayısı 112 bin civarındadır. YouTube kanalında ise 306 B civarında abone sayısına sahiptir.

Kaynak

Daha Fazla İçerik
Günde Kaç Saat Uyumalıyız?
Başa