Fatih Ürek

Fatih Ürek kimdir? Fatih Ürek nerelidir? Fatih Ürek hayatı ve Fatih Ürek hakkında bilmek istedikleriniz, meraklısına Fatih Ürek üzerine bilgiler bu yazımızda…

Pop müzik ve Türk Fantazi müziğinin sevilen seslerinden Fatih Ürek Türk 1966 yılında dünyaya gelmiştir. Koç burcudur.

Erzurum’da bir sucuk fabrikasında kasaplık yapan Şerafettin Ürek’in 4 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. 3 kız kardeşi vardır. Henüz 1 yaşında iken ailesi Bursa’ya göçtü. Ürek eşcinseldir.

15 yaşında Bursa Devlet Tiyatrosu’nun figüran kadrosuna girdi. 20 yaşına kadar tiyatroda çalıştı. Mahir Canova’dan dersler gördü. Bu dönem züccaciyeci ve mobilyacıda çalıştı. Ses sanatçısı olmaya karar veren Fatih Ürek bir süre Taylan Gazinosu’nda çalıştıktan sonra İstanbul’a taşındı.

Müzik hayatının yanı sıra bir çok dizi ve filmde oyuncu olarak yer almıştır. 1993 senesinde ilk albümü Yaktı Yaktı Beni ile müzikseverlerin karşısına çıkan sanatçı, albümünü Raks Müzik etiketi ile piyasaya sürmüştür. Bu albümü ile müzikseverlerden tam not almış, ikinci albümünü ise 1995 yılında Sen İki Gözümsün ismi ile çıkarmıştır.

Uzun seneler bir çok ünlü mekanda sahne alan Fatih Ürek özellikle canlı sahne performansı ile eğlence mekanlarının değişilmez sanatçıları arasında yer almaktadır. 30 yılı aşkındır sahnelerin efendisi olarak sanatını icra etmektedir. En iyi çıkışını ise 2008 yılında Sus albümü ile gerçekleştiren Fatih Ürek bu albümde seslendirdiği Sus ve Hadi Hadi şarkıları ile uzun süre tüm müzk listelerinde hit olmayı başarmıştır.

97 yılında Reyting Hamdi programında Fred Çakmaktaş’ı canlandırdı.

Hayde albümünde “Hayde” ve “Yedi Tepe” şarkılarının düzenlemelerinde Emrah Karaduman ile çalışmıştır. 2011 yılında Praktiker’in reklamlarında oynadı. 2018 yılında Kanal D’de program sunmaya başlayıp televizyona geri dönmüştür.

Daha Fazla İçerik
Roger Federer
Başa