Anadolu Nefesli Beşlisi

Anadolu Nefesli Beşlisi kimdir? Anadolu Nefesli Beşlisi hakkında bilmek istedikleriniz, meraklısına Anadolu Nefesli Beşlisi üzerine bilgiler bu yazımızda…

Anadolu Nefesli Beşlisi, gerek Türkiye, gerek dünya arenasında ismini duyurmak amacı ile 2014 yılında bir araya gelen klasik müzik topluluğudur.

Nefesli beşli için bestelenmiş en önemli ve en değerli eserleri yorumlaması ve Türk bestecilerinin eserlerini seslendirip düzenlemesi ile özgün bir anlatıma sahiptir.

Anadolu Nefesli Beşlisi grubu amacını “Hem Türk bestecilere kentet müziği için ilham vermek hem de Anadolu’ya ait değerlerimizi Türkiye ve Dünya arenasına yaymak” olarak ifade etmektedir.

Geleneksel müzik kültürümüz içindeki ezgileri modern batı enstrümanları ile buluşturan Anadolu Nefesli Beşlisi, çalışmalarıyla eşsiz güzellikteki ezgileri yeni bir anlatım biçimiyle dinleyici ile buluşturmaktadır.

Anadolu Nefesli Beşlisi, Anadolu’nun zengin geleneksel müziklerinden derlenen türkülerini, âşıklarımızın deyişlerini yeni bir anlayış içinde yorumlamakta ve binlerce yıl öncesinden gelerek hala devam eden geleneksel müzik kültürünün, acılarla ve sevinçlerle harmanlanmış eşsiz örneklerini repertuvarında bulunmaktadır.

Grup Üyeleri

Cem Önertürk flüt
Ufuk Soygürbüz obua
Kıvanç Fındıklı klarnet
Ozan Evruk fagot
Hüseyin Uçar korno


Tüm Ankara Konserleri Tüm Etkinlikleri
Daha Fazla İçerik
Yeni Askerlik Yasası Nedir?
Başa