Ali İpin

Ali İpin kimdir? Ali İpin nerelidir? Ali İpin hayatı ve Ali İpin hakkında bilmek istedikleriniz, meraklısına Ali İpin üzerine bilgiler bu yazımızda…

Ali İpin, 1955 doğumludur. Kameralar karşısına ilk kez 2000 yılında yayınlanan Samyeli isimli dizi ile geçen Ali İpin hakkında merak edilenler haberimizde… Ali İpin nereli ve kaç yaşında?

Ali İpin, 21 Aralık 1955’te Ankara’da dünyaya gelmiştir. Tam adı Ali Ragıp İpin’dir. 1975 yılında girdiği Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 1978 yılında mezun oldu. 1981’de Devlet Tiyatrosu’ndan ayrılarak İsviçre’nin Cenevre kentindeki Conservatoire de Genéve’nin (Cenevre Konservatuarı) drama bölümüne misafir öğrenci olarak tiyatro eğitimlerine devam etti.

1982 yılında Türkiye’ye dönerek tekrar Devlet Tiyatrosu’na giren Ali İpin, 1985 yılında altı ay süre ile Cenevre’ye gönderildi. Bu süre içinde La Cour des Miracles tiyatrosunda reji asistanlığı yapan sanatçı, Devlet Tiyatrosu bünyesinde kırkın üzerinde oyunda rol alıp, altı oyunda da yardımcı yönetmen olarak görev aldı.Türk izleyicilerin Kurtlar Vadisi dizisinde Kirve rolüyle daha yakından tanıdığı usta oyuncu, Yaprak Dökümü, Kuzey Rüzgarı, Korkusuzlar, Tatlı Bela Fadime, Güzel Köylü gibi dizilerde rol almıştır.

Ali İpin, 1.79 metre boyunda, 80 kilo ve Yay burcudur.

Daha Fazla İçerik
Yeni Türkü
Başa